خانه / بانک مقالات و مطالعات / شیوع بیماری کووید 19 در میان پزشکان مقیم درمانگاه های سرپایی

شیوع بیماری کووید 19 در میان پزشکان مقیم درمانگاه های سرپایی

 

مترجم : پارسا قابوسی

با وجود رعایت کردن نکات بهداشتی و توصیه های سازمان بهداشت جهانی، در بررسی های انجام شده در کشور ایتالیا بر روی 450 پزشک مقیم در مطب، مشاهده شده است که در 40 درصد موارد، ایشان علائمی دال بر عفونت با کرونا ویروس 2019 داشته اند.

پزشکانی که در مطب ها مقیم هستند مانند کادر درمانی بیمارستان ها در پاندمی کووید 19 مورد توجه رسانه ها و سازمان های بهداشتی قرار نگرفته اند. این امر در حالی است که چنین پزشکانی همانند کادر درمانی بیمارستان ها در معرض کمبود وسایل حفاظتی قرار دارند. از طرفی ساختار های یک بیمارستان را در اختیار ندارند.

از میان پزشکان مورد ارزیابی در کشور ایتالیا 272 پزشک که به 400000 بیمار خدمات سرپایی در درمانگاه ها و مطب ها ارائه کرده اند، حداقل 50 درصد ایشان در تماس با بیماران مبتلا به کووید 19 بوده اند. در تمام موارد پزشکان مورد بررسی تلاش کرده اند تا از شلوغی مطب و درمانگاه جلوگیری به عمل آورند و در 90% موارد از امکانات پزشکی از راه دور (Telemedicine) استفاده کرده اند. این در حالی است که کمتر از نیمی از پزشکان، وسایل حفاظت شخصی نظیر ماسک و دستکش از وزارت بهداشت کشور ایتالیا دریافت کرده اند.

با این وجود در 40% پزشکان ارزیابی شده، علائمی چون سرفه، تب و علائم گوارشی مؤید کووید 19 رؤیت شده است که به مدت 1 هفته این علائم (به طور میانگین) ادامه داشته است. تنها 18 نفر از پزشکان مورد ارزیابی تست SARS-COV2 داده اند که در 2 مورد نتیجه ی تست مثبت بوده است. این امر نشان می دهد که با وجود در خطر بودن این پزشکان درصد اندکی از ایشان تحت بررسی و تست SARS-COV2 قرار گرفته اند و این درحالی است که ایشان به عنوان خط نخست نظام سلامت و ارزیابی بیماران، در خطر و ریسک بالایی قرار دارند.

منبع :

Abigail Zuger, MD reviewing

ورود به لینک ژورنال واچ – کلیک کنید

همچنین ببینید

نگاهی برمقالات : بخش روماتولوژی – شماره سوم – اول تیر ماه

شماره سوم – نیمه اول تیر ماه 1399 مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *